פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מומלצים

   לחצות את הגשר: הצליל של איסטנבול
   Crossing the Bridge: The Sound of Istanbul

   • 90 דקות
   • טורקית
   • גרמנית
   • אנגלית

   בימוי:

   שחקנים:

   חגיגה קולנועית של מוזיקה, צבעים וחום אנושי. לאחר ההצלחה של "עם הראש בקיר", זוכה האוסקר האירופאי וזוכה פרס דב הזהב, יצא הבמאי הטורקי-גרמני פאטי אקין במסע לרוחב ולאורך המוזיקה הטורקית יחד עם המוזיקאי והמלחין הגרמני אלכסנדר האקה, חבר להקת האוונגארד הגרמנית "איינשטורצן נויבאטן".

   באמצעות מערכת ההקלטה הניידת, המיקרופונים הרגישים של האקה ומצלמתו של אקין, הם יוצאים למסע אל תוך המוזיקה הטורקית, בקצה האחד הערבסקות הקלאסיות והמוזיקה הסופית, דרך הרוק, הג'ז והיפ-הופ ועד המוזיקה האלקטרונית המודרנית והניאו-פסיכדלית מהקצה השני.
   הסרט מביא דיוקן של סצינת המוזיקה מלאת החיים באיסטנבול, בה הצלילים ממלאים כל חלק של העיר, והמוזיקה הינה חלק מהותי לכל תושביה. במהלך הסרט משתמש אקין בקטעי סרטים ישנים המראים את כוכבי המוזיקה הטורקית בצעירותם לפני שהם פוגשים אותם שוב היום, בחלוף מספר עשורים, ועוד לא נס ליחם.

   בין המוזיקאים המשתתפים בסרט ניתן למצוא את נגן הקלרינט סלים ססלר עם סגנונו המוכר של ג'ז צועני (פסקול הסרט "עם הראש בקיר" שילב רבות מיצירותיו), מרקן דדה - המכונה הדרוויש הדיגיטלי בשל השילוב שהוא מבצע בין מוזיקת מועדונים למוזיקה הסופית העתיקה, איינור המבצעת מוזיקה כורדית מסורתית שנאסרה בעבר להשמעה והדיוות האגדיות של המוזיקה הטורקית - מוזיאן סנאר וסזן אקסו.