פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מומלצים

   עם הראש בקיר
   Head On

   • 116 דקות
   • גרמנית
   • טורקית
   • אנגלית

   בימוי:

   שחקנים:

   דרמה מרגשת, בעלת עוצמות נדירות, המתארת את סיפורם של קאהיט וסיבל החיים בגרמניה, שניהם ממוצא טורקי. הזוכה המפתיע בפרס "דב הזהב" בפסטיבל ברלין 2004.

   לקאהיט, אלכוהוליסט בן 40 ומסטול תמידית, נמאס לחלוטין מחייו והוא מחליט להיכנס עם רכבו בקיר בטון. הוא שורד, ובבית החולים פוגש את סיבל הצעירה, המשכנעת אותו להתחתן איתה נישואים פיקטיביים כדי שתוכל להישאר בגרמניה ולהימלט ממשפחתה הטורקית השמרנית. השניים מתחתנים ואיחוד בין שתי נשמות אבודות מתרחש, אל עבר אהבה גדולה.
   הנישואים הפיקטיביים מתפתחים לכיוונים לא צפויים: בתחילה, רק קאהיט מתאהב בסיבל, אך מאוחר יותר גם סיבל מגלה את רגשותיה כלפיו. אבל קאהיט עדיין לא השתלט על האגרסיות שלו, וסיבל יותר מדי אגוצנטרית מכדי להבחין עד כמה היא פוגעת בו. רק כשהעניינים מובילים לאסון, מצליחים השניים להבין את מהות האהבה...

   הבמאי הגרמני-טורקי פאטי אקין כבר עשה סרטים על ההתנגשויות בין תרבויות. כאן ההתנגשות התרבותית היא לא בין שני לאומים, אלא בין שני אנשים מהשוליים, שניהם בני מהגרים טורקיים. דרמה מרגשת על אהבה וידידות טבולה במוסיקה טורקית סוחפת שהצליחה להרשים גם את צוות השופטים בברלין וגם את ארגון המבקרים הבינלאומי. פרנסיס מקדורמונד ("פארגו"), שנמנתה על צוות השופטים, אמרה:
   "הרבה סרטים בפסטיבל סיפרו על אהבה וניסיון למצוא זהות חדשה אך "עם הראש בקיר" עשה את זה הכי טוב ובצורה הכי מרעננת".